grafika grafika grafika grafika  
grafika grafika grafika grafika
grafika grafika O mnie grafika Dokumentacja grafika Rehabilitacja grafika Kontakt grafika grafika
 
Kontakt grafika
grafika
Apel grafika
grafika

Ania jest chora na mózgowe porażenie dziecięce. Mózgowe porażenie dziecięce uniemożliwia jej siedzenie bez oparcia i chodzenie (Ania ma porażone obie nogi i ręce). Jednak dzięki intensywnej pracy i żmudnym ćwiczeniom Ania nauczyła się samodzielnego spożywania jedzenia i pisania na komputerze. Mimo znajomości liter pisanie ich ręcznie jest dla Ani wielkim wyzwaniem, z którym nie zawsze sobie radzi, ale ćwiczy i uczy się z wielkim samozaparciem. Ania jest uczennicą III klasy Integracyjnego Gimnazjum w Bydgoszczy.

W roku 2000 Ania poddana została operacji rekonstrukcji biodra, operacja ta miała zwiększyć jej szansę na samodzielne poruszanie się. Niestety, nie powiodła się i zamiast pomóc – w pewnym stopniu wpłynęła na pogorszenie stanu mięśni nóg.

Kolejną operacją było podcięcie ścięgien obu nóg w 2003 roku w Klinice Grunwaldzkiej w Poznaniu u dr. hab. med. Marka Jóźwiaka. Operacja miała zlikwidować przykurcz mięśni, które sprawiały ból. W 2004 roku w Szpitalu Klinicznym w Poznaniu usunięta została blaszka z kości udowej. Operację wykonywał dr n. med. Milud Shadi.

Następnym krokiem, jaki Anię zbliża do jej marzeń – samodzielnego poruszania, było wstawienie w powłokę brzuszną pompy baklofenowej. Operacje przeprowadził dr hab. med. Marek Jóźwiak w maju 2006 w poznańskim szpitalu klinicznym .

Pompa baklofenowa jest to urządzenie, które zawiera lek baclofen i cewnikiem doprowadza go do kanału rdzenia kręgowego. Lek ten zmniejsza napięcie mięśni. Dopiero po uzyskaniu odpowiedniego zmniejszenia napięcia zalecane jest nastawienie zwichniętych bioder. Tak więc za jakiś czas czeka Anie kolejna operacja. Teraz przez okres jednego roku, co 30 dni, musimy jeździć do Poznania na badania kontrolne i uzupełnienie leku.

Intensywna specjalistyczna rehabilitacja powinna towarzyszyć Ani każdego dnia. Hipoterapia, dogoterapia, hydroterapia, terapia zajęciowo-ruchowa i manualna, a w późniejszym okresie terapia przy użyciu kombinezonu kosmicznego – te działania i wysiłki mogą sprawić, że Ania będzie mogła samodzielnie radzić sobie w życiu. Dlatego Ania powinna przynajmniej 6 razy w roku korzystać ze specjalistycznych turnusów rehabilitacyjnych. Koszt takiego turnusu w zależności od długości i rodzaju zabiegów rehabilitacyjnych wynosi około 4 500 zł. Co pomnożone przez 6 daje niewyobrażalnie duże pieniądze.

Nasza sytuacja finansowa jest trudna, i nie jesteśmy w stanie z własnych środków sfinansować w całości nawet jednego takiego turnusu. W naszej rodzinie pracuje tylko mąż, ja nie mogę pracować ponieważ Ania musi mieć zapewniona całodobowa opiekę. Z tytułu opieki nad Anią pobieram zasiłek.

Nasza córeczka jest mądrą, wrażliwą, czułą i wesołą dziewczynką. Chciałaby bawić się jak inne dzieci, chciałaby w pełni uczestniczyć w życiu rodziny. Jednak choroba uniemożliwia jej to. My, rodzice, robimy wszystko co w naszej mocy, aby ułatwić jej życie.

Zwracamy się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli i wielkiego serca, do tych, którym los innych nie jest obojętny. Pomóżcie nam zebrać fundusze na rehabilitację Ani, oraz inwestować w rozwój intelektualny i poprawiać jej byt materialny aby i ona mogła w przyszłości żyć godnie i samodzielnie. Jak mówi stare polskie przysłowie: „Grosz do grosza, a zbierze się pół kosza", tak więc grosz to nic, ale wiele groszy może uczynić wiele.

Za okazaną pomoc i życzliwość z góry dziękujemy w imieniu swoim, a w szczególności w imieniu Ani.


Wpłat proszę dokonywać na konto:
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą"
01-685 Warszawa ul. Łomiańska 5
PKO BP XV/O Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362 koniecznie z dopiskiem: Dla Anny Smolińskiej


Lub
"Fundacja Słoneczko", Stawnica 33
77-400 Złotów
SBL Zakrzewo oddział w Złotowie 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem na leczenie Anny Smolińskiej 36/s

 
Ania Smolińska
email: ania@ania.echoart.pl
Temat:
Twój email:
Wiadomość:
grafika grafikagrafika
Designed by EchoArt.pl © Copyright 2005-2006 by EchoArt.pl